Skip links

Topowy jacht motorowy Pershing 140

Wielki jacht, wielki sukces: Drugi egzemplarz Pershinga 140 „Touch Me” ( Dotknij Mnie) został dostarczony do właściciela w lipcu. Flagowa jednostka marki Pershing , zbudowana całkowicie z aluminium, jest perfekcyjnym połączeniem nowoczesności, unikalnego włoskiego designu i z impetem wchodzi w przyszłość.

Dominujący, mocarny i magnetyczny, ale także podniecający, elektryzujący i przede wszystkim pełen radości – to właśnie Pershing 140. Ten jacht motorowy oferuje niczym nie ograniczoną możliwość żeglowania po morzach. Dzięki połączeniu desingnu, myśli inżynierskiej i technologii zyskuje coraz więcej entuzjastów . 

Pershing 140 jest efektem współpracy pomiędzy architektem Fulvio De Simoni, i Komitetem ds. Produktu w Ferretti Group dowodzonym przez Piero Ferrari. Został on wybudowany w stoczni super jachtów w Anconie, która specjalizuje się w Grupie Ferretti w produkcji mega jachtów powyżej 40 metrów ze stali i aluminium.

Design zewnętrzny, który opiera się na dwóch pokładach i dużym pokładzie słonecznym, charakteryzuje się smukłymi liniami, typowymi dla sportowej pełnej rywalizacji jednostki. W połączeniu z typowymi dla marki skrzydłami oraz innymi detalami tworzą niepowtarzalny jacht motorowy. Warte podkreślenia są:  sterówka jest podniesiona i jest bezpośrednio połączona z pokładem słonecznym,  ogromna przestrzeń dla właściciela na pokładzie głównym, oraz strefa plażowa ( na rufie) otwierająca się na wszystkie trzy strony.

Pershing 140 jest wyposażony w apartament dla właściciela wykorzystujący całą szerokość pokładu,  ( na głównym pokładzie) do którego można się dostać przechodząc przez pokój wypoczynkowy. Dopełnieniem jest olbrzymia łazienka a raczej pokój kąpielowy i garderoba.

Do wykończenia tego jachtu motorowego użyliśmy najlepszych jakościowo materiałów, a umeblowanie pochodzi od najlepszych luksusowych marek: Poltrona Frau, Minotti, Artemide, Roche Bobois, Molteni czy Fontana Arte.

Jednym z s czynników które przyczyniły się do takiego sukcesu jachtu Pershing 140, jest to że Fulvio de Simoni, miał możliwość zaprojektowania zarówno kadłuba jachtu motorowego jak i jego wnętrz. To pozwoliło na mu na połączenie sportowych form jachtu z wymogami funkcjonalności wnętrz. Można zauważyć tą synergię, nas przykład w strefie dziobowej gdzie boczne okna pozwalają „śledzić ruch” przestrzeni głównej sypialni zaaranżowanej na dwóch poziomach, podczas gdy szkielet konstrukcji tworzy ramę szyby, która staje się elementem dekoracyjnym. W tym celu zaprojektowano specjalne żaluzje , tak aby ich kształt odzwierciedlał złożone sekcje kadłuba.  Kolejny cel, który udało się osiągnąć: poprzez stylistykę mebli i elementów dekoracyjnych przekazać ten sam sportowy charakter, jaki wyraża wygląd zewnętrzny.

Jacht motorowy Pershing 140 wyposażony jest w CZTERY silniki MTU 16V 2000 M96L które dostarczają 2600 KM każdy… co pozwala osiągnąć prędkość 38 węzłów ( prędkość podróżna 35 węzłów) 

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia