Skip links

Custom Line 106. Jacht motorowy marzeń.

Pierwszy jacht motorowy  Custom Line 106 został zwodowany  dopiero w marcu zeszłego roku, ale z siedmioma egzemplarzami na wodzie i lśniącą nagrodą World Superyacht Award w torbie, popularność tego modelu mówi sama za siebie. Przyjrzyjmy się zwycięskiej formule Custom Line …

Zmniejszanie czyli Jak Custom Line 106 zdobyło nagrodę World Superyacht Award.

Ten jacht motorowy o długości 32,8 metra jest drugim projektem, który powstał w wyniku nowego partnerstwa między Działem Inżynierii Ferretti Group a mediolańskim studiem Francesco Paszkowski Design. Wspólnie wykorzystali to  co osiągnęli dzięki 38-metrowemu Custom Line 120, pierwszemu modelowi z serii ślizgowych jachtów motorowych marki, i po prostu pomniejszyli to. „Cały projekt koncentruje się na poprawie kontaktu z morzem i próbie zniesienia granic między wnętrzem a zewnętrzem” – mówi Paszkowski.

Ciągłość linii modelowej była ważna, aby zapewnić, że charakterystyczne cechy Custom Line 120 zostały ulepszone i połączone z nowymi motywami projektowymi dla modelu 106. „Chcieliśmy, aby profil wydawał się bardziej elegancki i mocny, co osiągnęliśmy, tworząc jedno długie okno na głównym i dolnym pokładzie – mówi. „Mocne linie biegną od dziobu do rufy, ożywiając scenę krzywizn i wyciętych sekcji, miękkie i sportowe linie, naprzemienne kolory materiałów konstrukcyjnych i przyciemniane szyby”.

Połączenia.  

Projekt jachtu motorowego Custom Line 106 opiera się na zaangażowaniu w połączenie wnętrza z otaczającym go krajobrazem morskim, co oznacza duże okna, wypełnione światłem pokoje i przestrzenie przechodzące z jednego obszaru do drugiego. Przy projektowaniu wnętrza Paszkowski nawiązał współpracę z nagradzanym duetem Margherita Casprini, który odpowiada za wnętrza 69-metrowego Tankoa Suerte, 64-metrowego flagowego Sanlorenzo Atilla i 50-metrowego zdobywcy World Superyacht Award Bintador.

Custom Line 106 ma łącznie 220 metrów kwadratowych wewnętrznej powierzchni, której sercem jest główny salon, oświetlony oknami sięgającymi podłogi i oferujący gościom ponad dwa metry przestrzeni nad głową. Okna są lekko wypukłe – widoczne tylko z bocznych chodników – co powiększa widok z wnętrza bez zniekształcania go. Balustrady i liny zabezpieczające biegną wzdłuż salonu, jak na jachcie żaglowym, i prawie znikają, gdy goście patrzą w morze z sofy.

Te dwa rozwiązania działają w tandemie, aby przełamać bariery między wnętrzem a zewnętrzem – sprytne sztuczki zapożyczone od jego większego rodzeństwa – i nie pozostały niezauważone przez jury World Superyacht Awards. Chwalili wnętrze za jego doświetlenie i połączenie ze światem zewnętrznym.

Kadłub jachtu  również jest nastawiony na maksymalne wykorzystanie warunków zewnętrznych, w czym Custom Line radzi sobie raczej dobrze. Paszkowski uważa flybridge o powierzchni 53 metrów kwadratowych za jedno ze swoich ulubionych miejsc na pokładzie. Właściciele  kadłuba nr 1 , IV Dreams, zdecydowali się na meble wolnostojące, takie jak leżaki, sofy i stoły koktajlowe, z barem i grillem na prawej burcie oraz ze sterówka przeniesiona na lewą burtę. . Przestrzeń jest częściowo osłonięta  przez Hardtop z dwoma świetlikami i dużymi bocznymi oknami; część rufowa jest otoczona stalowymi relingami i otwarta na żywioły.

Flybridge.

Flybridge jest bezpośrednio połączony z dziobem – drugą dużą  przestrzenią do leżakowania na pokładzie – poprzez przejście na pół pokładzie.  Ta dwupoziomowa przestrzeń  obejmuje sofę w kształcie litery C z odchylanymi oparciami i stolikami na poranną kawę lub zachody słońca z opcjonalnymi zadaszeniami zapewniającymi przyjemny cień w gorące popołudnie. Na pierwszym poziomie znajdują się dwie pojedyncze leżanki , a dalej z przodu znacznie większe podówójne , ale przestrzeń można skonfigurować dowolnie przez właściciela, z możliwością stworzenia strefy spa z jacuzzi.

Jacht motorowy Custom Line 106 oferuje zakwaterowanie dla łącznie 10 osób w pięciu kabinach, z główną łazienką usytuowaną z przodu na głównym pokładzie. Głowna sypilania w pełni wykorzystuje  6,5-metrową szerokość kadłuba jachtu, z opcjonalnym rozkładanym balkonem na prawą burtę, zaprojektowanym na życzenie właścicieli IV Dreams. Pozostałe pokoje gościnne składają się z czterech kabin z łazienkami: dwóch dwuosobowych i dwóch bliźniaczych. Kabiny są  dobrze wyposażone przez właścicieli, którzy chcą regularnie przyjmować przyjaciół i rodzinę na pokładzie. „Custom Line 106 jest idealny  dla wszystkich, którzy szukają odpowiedniego rozmiaru do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną” – mówi Paszkowski.

Założeniem projektowym wnętrza jachtu motorowego było stworzenie „domowej” i „eleganckiej” atmosfery, która wzmocniła poczucie przestrzeni. „Wybór padł na zaledwie kilka materiałów, aby uzyskać wyrafinowany i elegancki efekt” – mówi Paszkowski. Parkiet, polerowane, lakierowane panele i marmur łączą ciemne i jasne kolory ze współczesnym akcentem. Większość mebli pochodziła od włoskich projektantów, takich jak Minotti i Flexform, wraz z kilkoma niestandardowymi elementami, takimi jak stół jadalny z brązowym oparciem czy malowany szklany blat i lakierowana na czarno metalowa konstrukcja.

Magia klubu plażowego.

Dodatkowo, wszyscy oglądający  byli pod wrażeniem klubu plażowego z garażem -z unikalnym systemem Dual Mode Transom opatentowanym przez stocznię – z pomieszczeniem na trzyosobowy skuter wodny. System posiada dwoje przesuwnych drzwi, które zakrywają schody podczas płynięcia jachtu motorowego. 

Maszynownia jachtu Custom Line 106 jest wyposażona w parę silników wysokoprężnych MTU, zapewniających maksymalną prędkość 26 węzłów i zasięg 400 mil morskich podczas pływania z prędkością 22 węzłów. Zasięg zwiększa się do 1050 mil morskich podczas pływania w trybie przemieszczenia z prędkością 12 węzłów.

Alberto Galassi, dyrektor generalny Grupy Ferretti, mówi, że ten model „to kolejny krok naprzód w tworzeniu kompleksowej oferty dla właścicieli, którzy chcą dużych przestrzeni, najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, stylu i komfortu”.

„Nautyczne i estetyczne, ekspresyjne właściwości jachtu motorowego Custom Line 106 są niezrównanie bogate, ponieważ czerpią z inspiracji niezwykle utalentowanych ludzi.”

Wszystkie jachty Custom Line dostępne są w Polsce w W/ Yachts Sp. z o.o. Sprawdź ofertę.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia