Skip links

ITAMA – legenda wciąż budzi emocje.

Bezpośredni kontakt z wodą, śródziemnomorski wygląd i nowe opcje silników podkreślają odnowę gamy jachtów motorowych Itama.
Sportowy charakter, oszczędne linie i marynarski styl: marka Itama to niepowtarzalna ikona stylu która pozostała wierna tradycji. W zeszłym roku nastąpiło odnowienie w gamie jachtów motorowych. Nowe technologie i unowocześnienia w konstrukcji, pomagają zachować typowo wiecznie żywy charakter Itamy.
Zaprojektowana we współpracy z działem ds .Strategii Produktu Grupy Ferretti, kierowanym przez inżyniera Piero Ferrariego, Działem ds. Inżynierii Grupy Ferretti i architektem Marco Casali, seria Itama stała się idealnym połączeniem mocy i elegancji, z jej niepowtarzalnym duchem śródziemnomorskim oraz wyjątkowymi, opływowymi i sportowymi liniami, zgodnymi ze światem włoskiego stylu, który doprowadził do określenia tych wspaniałych łodzi jako „zaprojektowane przez morze”.
Prawdziwą nowością w nowej gamie jest wprowadzenie elementu stylistycznego, który jednocześnie jest bardzo funkcjonalny , w postaci centralnych szklanych drzwi wbudowanych w przednią szybę, dzięki czemu dostęp do obszaru dziobowego na pokładzie głównym jest bezpieczniejszy i bardziej praktyczny. Przesuwana tafla szkła działa jak przejście, dlatego nie tylko ma wbudowane stopnie, ale jest również wykonana ze specjalnego aluminiowego “plastra miodu”, który jest jednocześnie mocny i lekki. Jest to rozwiązanie, które zwiększa nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo jachtów Itama. W modelach Itama 45S i 62S mechanizm otwierania drzwi środkowych jest ręczny, natomiast w modelach Itama 75 – elektryczny.


ITAMA 45S


Itama 45S jest spadkobiercą jednego z najbardziej udanych modeli stoczni o śródziemnomorskiej duszy. Ze swoim poprzednikiem łączy ją wiele elementów estetycznych, w tym ukryty hydrauliczny trap zintegrowany z kadłubem oraz rufową platformę kąpielowa , dzięki której można łatwo opuścić ponton do wody.
Model ten wyróżnia się doskonałym wykorzystaniem przestrzeni, zaprojektowanym z myślą o indywidualnych potrzebach każdego właściciela.
Dominującym kolorem we wnętrzach jest biel – drewno lakierowane na biało, żaluzje z drewna tekowego – stanowią kontrast z niebieska sterówką, która w połączeniu z dużymi oknami nadaje przestrzeniom bardzo jasny i przewiewny charakter. Łódź motorową można zamówić z jedną lub dwiema kabinami dla gości, oprócz głównej kabiny na dziobie.
Itama 45 S jest wyposażona w dwa silniki Cummins o mocy 550 KM, które gwarantują prędkość maksymalną 34 węzłów. To o 140 KM więcej niż w poprzedniej wersji, a dzięki kompaktowym układom napędowym, mamy do dyspozycji więcej przestrzeni technicznej na pokładzie.


ITAMA 62S


Itama 62S koncentruje się na rozwiązaniach, które maksymalnie wykorzystują jej olbrzymią kubaturę, wygodę życia na pokładzie, a także na optymalizacji przestrzeni i poczucia wolności podczas nawigacji. Nastrój ten można zaobserwować zaczynając od dużego kokpitu, który oprócz obszernego miejsca do opalania zawiera część dzienną i jadalną z rozkładanym stołem oraz wygodną kanapą zwróconą w stronę baru po lewej stronie.
Z przodu, chronione przez dużą przednią i boczną szybę, znajduje się stanowisko sterowe z fotelem drugiego pilota i szezlongiem obok niego po prawej stronie.
Wystrój pod pokładem oferuje szeroką gamę dostosowań, bez wpływu na idealne rozdzielenie ustawień dziennych i nocnych, zaaranżowanych tak, aby oferować salon z jadalnią i kuchnią, kabinę główną na dziobie i dwie kabiny dla gości na rufie. Mechanizm stołu umożliwia przekształcenie jadalni w dodatkową rozkładaną sofę do spania.
W nowej Itama 62S są dwa silniki MAN V12 o mocy 1400 KM, zapewniające prędkość maksymalną 40 węzłów i prędkość podróżną 37 węzłów.


ITAMA 75


Itama 75 to jacht motorowy , który oferuje niezwykle bogate i innowacyjne wrażenia wszystkim najbardziej wymagającym wielbicielom otwartych jachtów.
Wchodząc na pokład, od razu dostrzegasz jakość rozwiązań użytkowych i aranżację przestrzeni na pokładzie tego jachtu motorowego. Przedstawia on innowacyjne podejście, które zapewnia większe zróżnicowanie i wzbogacenie funkcjonalne przy zachowaniu wysokiej jakości wykończeń typowych dla tych jednostek. Rezultatem jest wspaniały wygląd i ekskluzywne wyposażenie. Główny pokład wyróżnia się zarówno wielkością, jak i wyposażeniem. Podzielony na cztery obszary, ma na dziobie olbrzymi materac do opalania, który przykrywa garaż gdzie można zmieścić np. skuter wodny. Jest też część dzienną z dużymi sofami tapicerowanymi wodoodpornym materiałem, które zsuwają się, tworząc kształt litery C i mogą pomieścić do 12 osób wokół drewna tekowego stolik. Natomiast w centrum sterówki, znajduje się fotel drugiego pilota po lewej stronie i dużym szezlongiem pod przednią szybą, by móc cieszyć się rejsem w całkowitym relaksie na tej niesamowitej łodzi motorowej.
Wnętrza pod pokładem utrzymane są w ciepłych, przyjaznych kolorach, a standardowy układ obejmuje trzy kabiny: kabinę główną na rufie, kabinę VIP na dziobie i kabinę dla gości z dwoma łóżkami po lewej stronie. Obszerny aneks kuchenny może być również wyposażony w bar. Łódź jest również dostępna w układzie czterokabinowym, wszystkie kabiny mają swoje łazienki.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Dismiss
Allow Notifications