Skip links

Otwarcie nowej stoczni Ferretti Group w Ankonie.

Grupa Ferretti kontynuuje swój wzrost, nie tylko pod względem obrotów, ale także zdolności produkcyjnych i efektywności.

Nowa stocznia w Ankonie

W uroczystej ceremonii, której uczestniczyli przedstawiciele instytucji i władz z sektora stoczniowego i morskiego, dzisiaj została oficjalnie otwarta nowa Stocznia Superyacht Grupy Ferretti w Ankonie.

Uroczystość przecięcia wstęgi, w której wzięli udział przedstawiciele władz oraz dyrektor generalny Grupy Ferretti, Alberto Galassi, oficjalnie otworzyła nowy obszar w Stoczni Superyacht, który jest teraz gotowy, by stać się ważnym strategicznym i operacyjnym centrum. Budynek położony przy Via Enrico Mattei został gruntownie odnowiony, aby stworzyć nowoczesne, funkcjonalne środowisko, które będzie nowym domem dla zespołu zarządzającego, biura projektowego i planowania, a także całego działu dedykowanego jachtom z aluminium i stali.

“Rok 2023 jest dla nas ważnym rokiem, pełnym nowych wydarzeń i jeszcze większego

wzrostu: podwójna notowanie w Mediolanie i Hongkongu, przejęcie stoczni w Ravenie i dzisiaj, tutaj w Ankonie, nowa przestrzeń, która przemawia do przyszłości i włoskiego luksusu” – powiedział dyrektor generalny Grupy Ferretti, Alberto Galassi. “Ten nowy obszar, który uzupełnia Stocznię Superyacht Grupy Ferretti, to kolejny krok naprzód w naszych badaniach nad technologią i stylem. To miejsce, gdzie nasi pracownicy znajdą idealne środowisko do pełnego wykorzystania swoich wyjątkowych umiejętności, a nasi właściciele będą mogli przyjść, by wybrać najpiękniejsze łodzie na świecie. Ponieważ tutaj spełniają się marzenia entuzjastów żeglowania.”

Obszar ten obejmuje łączną powierzchnię 4,200 metrów kwadratowych, z czego 3,000 metrów kwadratowych to powierzchnia biurowa, i będzie miejscem dla biura technicznego, menedżerów projektów, architektów projektów, biura zakupów, planowania i kontroli, logistyki, zarządzania produkcją, inżyniera projektu budowy i majstrów stoczni, a także przestronnej, eleganckiej recepcji dla klientów.

80.000 m kwadratowych

Nowe przestrzenie, efekt pracy nad rozbudową istniejącego budynku i dzielnicy stoczniowej w Ankonie, czerpią inspirację z prestiżowych łodzi zbudowanych przez Grupę Ferretti. Projekt wnętrz odzwierciedla podejście do dostosowywania stosowane do jachtów, począwszy od używanych materiałów, takich jak skóra, drewno i marmur. Każda przestrzeń jest spersonalizowana, a na każdy detal, od poręczy do gablot na modele łodzi, poświęcana jest miłość i troska.

Stocznia w Ankonie, która zajmuje łączną powierzchnię ponad 80,000 metrów kwadratowych, jest przeznaczona do budowy jednostek rekreacyjnych o długości do 90 metrów.

To rozszerzenie jest kluczowym kamieniem milowym w konsolidacji Stoczni Superyacht Grupy Ferretti jako strategicznego centrum budowy jachtów wielu marek. To tutaj Grupa Ferretti buduje super- i megajachty CRN, całą gamę Custom Line, jachty Riva powyżej 50 metrów oraz jednostki Pershing 140.

Stocznia może poszczycić się 670-tonowym dźwigiem podróżnym, używanym do wodowania jachtów ze stali i aluminium o długości do 50 metrów.

Kompletność zakładu produkcyjnego stanowią dziewięć hal przemysłowych, w których równocześnie można budować aż 24 superyachty. Te nowoczesne hale wysokich technologii posiadają zaawansowane systemy wentylacji, sprężonego powietrza i centralne systemy technicznych gazów, systemy ogrzewania i produkcji energii, oraz dwa żurawie suwnicowe do obsługi i instalowania materiałów na pokładzie.

Otwarta przestrzeń wodna, która rozciąga się przed nią, to unikalne miejsce i cenny zasób – brama do Adriatyku i prywatna przystań turystyczna w pełni efektywna. Rozciągając się na 250 metrów wzdłuż wybrzeża, dostarcza dużych miejsc cumowniczych do wykańczania i kończenia jednocześnie do 15 superyachtów, a także do testów i inspekcji aż do dostawy każdego jachtu rekreacyjnego i superyachtu.

W zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, nowoczesna elektrociepłownia wytwarza od kilku lat energię elektryczną, cieplną i chłodniczą na terenie Stoczni Superyacht Grupy Ferretti w Ankonie.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia