Skip links

Ferretti Group: Silny rozwój w I kwartale 2021r.

Ferretti Group odnotowała wyjątkowy dodatni zysk EBITDA i przychody, oraz zwodowała 56 jednostek wraz ze sprzedażą pierwszego żaglowego superjachtu Wally.
Grupa Ferretti kończy pierwszy kwartał 2021 r., odnotowując silny wzrost zarówno na froncie gospodarczym, jak i przemysłowym. W porównaniu z tym samym okresem w 2020 r. Przychody w pierwszym kwartale wzrosły o 40%, ze 133 mln EUR do 186 mln EUR. Pod względem geograficznym Europa i Bliski Wschód potwierdziły swoje strategiczne znaczenie dla Grupy, odpowiadając za ponad połowę przychodów

Rekordowy zysk w I kwartale 2021

EBITDA w pierwszym kwartale wyniosło 18 milionów euro, w porównaniu do 5,5 miliona euro w analogicznym okresie poprzedniego roku. Nowe zamówienia na dzień dzisiejszy przekraczają 300 milionów euro, co stanowi 56% całego napływu zamówień w 2020 roku. W szczególności ta ostatnia liczba wskazuje na wyjątkowo pozytywny trend w 2021 r.
Ferretti Group odnotowała rekordową liczbę wodowań: 56 jachtów i superjachtów zwodowanych w ciągu trzech miesięcy wobec 43 w 2020 roku. Prawie wszystkie stocznie i główne marki Ferretti Group przyczyniły się do tego rekordu dzięki kultowym modelom w świecie międzynarodowego jachtingu. Riva 50 METRI – MY „Fifty”, oraz nowe Ferretti Yacht 1000 i Navetta 30 Custom Line.

Superjacht żaglowy Wally 101.

W pierwszym kwartale 2021 r. sprzedano również czterdziesty ósmy w pełni customowy jacht żaglowy Wally. Pierwszy sprzedany egzemplarz od momentu, gdy marka stała się częścią Grupy Ferretti.
Jacht o długości ponad 30 metrów ma żagle o powierzchni 630 metrów kwadratowych i jest zbudowany w całości z włókna węglowego. Wally 101 reprezentuje doskonałość pod względem architektury morskiej, osiągów i komfortu, prezentując się jako nowa ikona w świecie jachtów żaglowych. Potwierdzaja znaczny wkład firmy w postęp w projektowaniu i innowacje technologiczne w dziedzinie żeglarstwa.
„Rekordowy wynik EBITDA za pierwszy kwartał i równie niezwykły wzrost nowych zamówień – w tym niezwykle znaczące zamówienie na duży jacht żaglowy Wally – opowiadają historię Grupy Ferretti z wiatrem w żaglach i wszystko wskazuje na bardzo pozytywny rok 2021” – powiedział Alberto Galassi, dyrektor generalny Ferretti Group. „Wodowania są jak daty udanych pokazów, ponieważ ta rekordowa liczba w ciągu zaledwie trzech miesięcy świadczy o ogromnym uznaniu, jakim cieszą się nasze łodzie, oraz o sile naszych strategii produkcyjnych. Po doskonałych wynikach w 2019 roku i zasadniczo stabilnym roku 2020 spodziewaliśmy się wzrostu, ale to fantastyczne przyspieszenie przekroczyło wszystkie nasze prognozy i daje każdemu, kto pracuje w Grupie Ferretti, podwójną satysfakcję i energię ”

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia