Skip links

Ferretti Yachts 550. Jacht motorowy dla całej rodziny.

“Upakowany” w ponadczasowe rozwiązania i zaprojektowany przez Studio Zuccon i legendarną włoską markę, Ferretti Yachts 550 z pewnością jest największym, prawdziwym hitem. Kilka lat temu Ferretti Yachts zadebiutował w Cannes swoim nowym modelem 550; najmniejszym wtedy, ze wszystkich swoich jachtów motorowych.  Ten długo wyczekiwany jacht motorowy z flybridge jest wciąż świeży pod każdym względem, jakby projektanci cofnęli się o krok i spojrzeli na ten projekt nowymi oczami. Efektem ich odbicia był projekt  jachtu  pękającego  od nowości, co w segmencie ograniczonym wymiarami (długością i szerokością) było nie lada wyczynem. Wspomniana nowość zaczynała się od estetyki. Do dziś mimo 5 lat produkcji i dostarczenia 56 jednostek, jacht motorowy Ferretti Yachts 550 nie odbiega od nowszych projektów.

Projekt jachtu motorowego Ferretti Yachts 550 jest ponadczasowy.

Sportowy i bardzo  pojemny (nawet jeśli flybridge jest trochę standardowy), 550 przypomina jeden z fantastycznych większych braci Ferretti . Wrażenie elegancji podkreślają stylowe boczne szyby wydłużające już smukłą i uwodzicielską sylwetkę. Budowniczowie są dumni z tego, że Ferretti Yachts 550 jest najmniejszym jachtem na rynku z przestrzenią na dziobie wyposażoneąw sofę i leżaki, równie wygodne i praktyczne. Kokpit rufowy skrywa duży schowek, lub do wyboru kabinę  dla sternika, a kokpit jest oddzielony od wnętrza konwencjonalnymi przesuwanymi szklanymi drzwiami.

Jacht motorowy Ferretti Yachts 550 ma również hydrauliczną  platformę rufową, która umożliwia łatwe wodowanie pontonu np. Williams 285. Prosty i praktyczny na zewnątrz, jacht motorowy  Ferretti 550 jest bardzo bogato wyposażony w środku. Eleganckie w sposób, jakiego oczekujemy od Ferretti Yachts , wnętrze tego jachtu jest lśniące i olśniewające, nie próbuje nawet być subtelne. Łódź motorowa ma czyste linie, zakrzywione kształty, sprytnie rozmieszczone matowe powierzchnie akcentujące i minimalistyczne detale, które odbierają część blasku i nadają wnętrzu zaskakująco dyskretną elegancję.

Stocznia Ferretti Yachts  zdecydowała się na wizualne połączenie przestrzeni, używając drewna tekowego do kuchni, salonu i kokpitu na rufie, ale właściciele mogą wybierać spośród wielu innych opcji podłóg. Idea otwartej przestrzeni jest kontynuowana również na suficie, gdy lśniący lakier i światła LED rozciągają się po całym wnętrzu i rozlewają się na zewnątrz, ponownie łącząc oba.

Naszym ulubionym miejscem na głównym pokładzie jachtu jest salon, zarówno wytworny i przytulny, ale naszym zdaniem nacjciekwaszą  częścią jachtu motorowego  jest zdecydowanie dolny pokład. Dostępny w dwóch układach, Ferretti Yachts 550 oferuje trzy kabiny oraz dwie lub trzy łazienki, dzięki czemu jest atrakcyjny zarówno do czarteru, jak i jako prywatny jacht. Projektanci są szczególnie dumni z master kabiny  i oczywiste jest, że mają do tego pełne prawo: aby mieć aż taką dużą sypialnie , trzeba by kupić jacht co najmniej 10 stóp dłuższy. Wygodna, przestronna, pięknie urządzona jak salon, kabina główna to arcydzieło. Każdy centymetr przestrzeni został przemyślany, każdy element został dodany celowo.

Wrażenie większego jachtu to 550. 

Ta główna sypialnia ma duże okna (jak zwykle w Ferretti), prywatną przestronną łazienkę, pojemną garderobę, piękne szafki nocne i łóżko typu king-size. Projektantom udało się odciągnąć pozornie niemożliwe i udało im się połączyć jasne i ciemne drewno, błyszczący i matowy lakier – nawet dodając do mieszanki trochę skóry – nie nadając jej jednocześnie ciężkiego wyglądu. Kabina dla gości na dziobie  ( VIP) jest raczej klasyczna w układzie i wyposażeniu, wyposażona w łóżko małżeńskie. Trzecia kabina  jest dwuosobowa. Wszystkie łazienki  są również obszerne, dzięki czemu 550 wygląda jak większy jacht.

Jak się okazało ten ówcześnie najmniejszy, najmłodszy i odważmy się powiedzieć, najważniejszy model w przyszłej flocie potężnego Ferretti stał się ważnym kroki w innym kierunku dla tej marki najlepiej znanej z jachtów motorowych typu flybridge.

Model Ferretti Yachts 550 jest również dostępny z układem zaprojektowanym na rynek azjatycki – edycja specjalna „Tai He Ban by Ferretti” zastępuje część kabin na dolnym pokładzie salą konferencyjną.  Jeszcze przed debiutem 550 w Cannes Ferretti sprzedał cztery jachty,  a podczas Salon de Cannes jacht był prawdopodobnie najczęściej omawianym i odwiedzanym modelem w ogóle – nic dziwnego, że Ferretti szybko zareagował i dostosował i zoptymalizował proces produkcji do budowy 550 szybciej niż inne modele.

Zasilany dwoma 800-konnymi MAN , 550 osiąga prędkość maksymalną 30 węzłów przy 2500 obr./min i może się pochwalić prędkością przelotową 26 węzłów. Wyceniony w Europie na nieco poniżej 1,2 miliona euro za opcję podstawową, Ferretti 550 szybko przyciągnął uwagę wszystkich zainteresowanych jachtem tej wielkości. Wypełniony świeżymi rozwiązaniami i zaprojektowany przez Studio Zuccon i legendarną włoską markę, najmniejszy Ferretti z pewnością jest  prawdziwym hitem. Najlepszy dowód, że po 5 latach produkcji jeszcze nie wprowadzono nowego modelu.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia