Skip links

NOWOŚĆ – InFYnito 80 mniejszy następca flagowego bestselleru serii InFYnito

Po spektakularnym debiucie flagowego InFYnito90, Ferretti Yachts prezentuje o jeden rozmiar mniejszy model wypornościowego jachtu motorowego InFYnito80.

Bardziej otwarty na strefy zewnętrzne, z równie przestronnymi wnętrzami i rozwiązaniami, które wpisują się w oczekiwania dotyczące ochrony środowiska.

Linia InFYnito wyznacza nowy kierunek jakościowy i technologiczny na rynku jachtów motorowych.

INFYNITO 80 zawiera technologię F.S.E.A. (Ferretti Sustainable Enhanced Architecture), tj. pakiet przyjaznych środowisku rozwiązań rejsowych. Obejmują one zintegrowany system przechowujący energię słoneczną zebraną przez panele fotowoltaiczne zainstalowane na twardym dachu w banku energii, który składa się z 14 akumulatorów litowych o dużej gęstości, które dostarczają więcej energii, jednocześnie gwarantując korzystny stosunek masy do mocy. Pakiet akumulatorów znajduje się w maszynowni, w wodoszczelnych stalowych pojemnikach wyposażonych w czujniki monitorujące temperaturę.

Szczególny nacisk położono także na wykorzystanie ekologicznych materiałów, takich jak tkaniny naturalne i bambusowe, skórę regenerowaną i materiały nadające się do recyklingu, ekologiczne farby na bazie wody i lamelowy teak z certyfikatem FSC 5, zastosowany na zewnątrz.

Większość ogromnych powierzchni pokładów skumulowana jest w części rufowej. Rufę zamyka 18 m2 powierzchni przeznaczonej na plażę, na której znajduje się kanapa z widokiem na morze i obszerna szafka do przechowywania. Na rufie znajduje się także opuszczana platforma rufowa do wodowania i wciągania zabawek wodnych (pontonu/skutera). W kokpicie o powierzchni 19 m² znajduje się część dzienna z wolnostojącymi meblami, co zapewnia większą elastyczność pod względem układu i użytkowania.

W salonie o powierzchni 29 m² jadalnię (dostępną w wersji standardowej) można zastąpić kuchnią pokazową z blatem barowym i hokerami. Główna kuchnia jachtu znajduje się w przedniej części głównego pokładu, a elektrycznie sterowane przesuwane szklane drzwi zapewniają bezpośredni dostęp do tarasu całorocznego. Cechą charakterystyczną tej serii jest kultowy zadaszony taras, osłonięty przedłużeniem nadbudówki, zapewniający ochronę w każdych warunkach pogodowych i całkowitą prywatność. W INFYNITO 80 taras o powierzchni 13 m² można skonfigurować jako jadalnię z miejscami do siedzenia i rozkładanym stołem lub jako blat barowy.


Podwyższone stanowisko sternika zapewnia doskonałą widoczność i można się do niego dostać schodami umieszczonymi pośrodku głównego pokładu.


Górny pokład, który w INFYNITO 90 jest zamknięty, w INFYNITO 80 został zastąpiony całkowicie otwartym tarasem słonecznym w wersji standardowej lub półzamkniętym z panelami szklanymi w opcji. Twardy dach zapewnia cień dla całej jadalni i pokładu dziobowego. Część rufowa górnego pokładu to miejsce do opalania z wolnostojącymi meblami i kuchnią zewnętrzną.


Na dolnym pokładzie o powierzchni 43 m2 znajduje się apartament główny – w środkowej części łodzi, wyposażony w dużą ilość miejsca do przechowywania – kabinę VIP i dwie kabiny dla gości. W kwaterach załogi znajdują się dwie kabiny, w których mieszczą się łącznie trzy osoby.

„Wystrój wnętrz INFYNITO 80 opiera się na rozwiązaniach w zakresie zrównoważonego rozwoju przyjętych dla INFYNITO 90, które są kluczowym kierunkiem projektowym tej linii.

Po więcej informacji i szczegóły oferty, zapraszamy do kontaktu.Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, aby poznać bliżej szczegóły tego projektu.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia