Skip links

Nowy 50-stopowy jacht motorowy od Ferretti Yachts zaciera granice między cruiserem a luksusowym jachtem motorowym.

Nowy Ferretti Yachts 500 wykorzystuje swoją wewnętrzną mantrę „Just Like Home”, która kieruje projektem wnętrza. Na tym jachcie motorowym wnętrza zawierają wiele stref socjalnych, duże przestrzenie i eleganckie detale. Pięćdziesiąt stóp wydaje się być nieformalną granicą pomiędzy cruiserem a prawdziwym jachtem motorowym. Potem wnętrza jachtów stają się większe, silniki mają więcej koni mechanicznych, a kajuty stają się bardziej przestronne.

Ferretti Yachts wykonał bardzo dobrze swoje zadanie projektując swoją nową 500, aby przekształcić ją w kompletny jacht motorowy, z cechami większych super jachtów. 50-stopowy jacht ma cechy  z dużego super jachtu, takie jak wejście z platformy kąpielowej po obu stronach, do kokpitu. Hydrauliczna platformę kąpielową, która umożliwia wodowanie pontonu np. Williams jet tender 285.

Ferretti yachts 500

Kokpit to coś więcej niż kącik na tym jachcie motorowym, ale bardzo przestronna  strefa, z ogromną rozkładaną sofą i stołem, który pomieści do 10 osób podczas posiłków na świeżym powietrzu.  Na dużym górnym pokładzie ( flybridge), w tylnej części mamy stół i kanapy, także tzw. Wet-bar ( lodówka, grill, zlewozmywak). Natomiast w przedniej części tuż obok miejsca sternika mamy duży materac do opalania.

Na dziobie znajduje się trzecia strefa socjalna z wielkimi materacami do opalania z odchylanymi oparciami. Stefano de Vivo, dyrektor handlowy Grupy Ferretti, powiedział, że nowy projekt ma odzwierciedlać nową wewnętrzną myśl  Ferretti Yachts „Just Like Home” w ekskluzywny, luksusowy sposób. W tym przypadku dom będzie miał dwojakie znaczenie, ponieważ Ferretti oferuje wnętrza „klasyczne” i „współczesne”, każde z innym typem włoskiej osobowości. Model 500 jest właściwie pierwszym z całkowicie przeprojektowanej gamy modeli Ferretti Yachts. „Ten projekt otwiera nową erę dla marki” – powiedział projektant Filippo Salvetti. „Chcemy połączyć przygodę rejsu z luksusem wnętrz jachtu. Zapewni to większe przestrzenie wnętrza i wiele innych rozwiązań spotykanych na znacznie większych jachtach. ” Salvetti mówi, że nowe projekty będą skupiać się na tym, jak ludzie używają swoich jachtów, a nie tylko na projektowaniu ich aby były pokazem czystego designu.. Jednak wszystkie zachowają elementy luksusu, takie jak kolekcja tkanin Gentili Mosconi Home, które definiują salon i kajuty, lub drobne, ale ważne szczegóły, takie jak parkiet Cadorin, żaluzje weneckie lakierowane Pellini i baterie umywalkowe Paffoni w apartamentach, aby stworzyć pełny obraz luksusowego domu. Jak mówi Salvetti, wnętrze Classic zostało zainspirowane ciepłymi kolorami, w tym między innymi drewnem z ciemnego dębu, brązowymi i beżowymi tkaninami i skórami, a także błyszczącymi detalami z aluminium. 

Ferretti Yachts 500 o długości 15,33 m i szerokości 4,29 m wyposażony jest w dwa silniki Cummins o mocy 550KM każdy. Ten jacht motorowy rozpędza się do prędkości 31 węzłów. Z pewnością jest to najlepszy jacht w swojej klasie, który z łatwością pokonuję konkurencję : Princess ,Sunseeker czy Azimut.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia