Skip links

Ferretti Yachts 1000: Większy i Lepszy

Ferretti Yachts ujawniło swoją przyszłość w postaci swojego nowego flagowego okrętu, który jest największym, jaki kiedykolwiek zbudował.

Żadne marzenie nie jest zbyt duże: to konkretne ma długość 100 stóp. Majestatyczny, wszechstronny i odpowiedni na wszystkie rynki, Ferretti Yachts 1000 przekształcił przestrzenie i zmienił całe podejście do życia na pokładzie. Charakteryzuje się niespotykanymi rozwiązaniami projektowymi oraz możliwością wyboru dwóch różnych nastrojów wnętrz. Właściciele i ich goście mogą cieszyć się pełną prywatnością i maksymalnie wykorzystać otoczenie dzięki niezwykle innowacyjnej i praktycznej rufowej części plaży oraz przestronnemu flybridge’owi, który jest połączony bezpośrednio z dziobem. Wokół tylnej części dużego kokpitu znajduje się szklano-stalowa poręcz, w której znajdują się dwie wygodne sofy i centralny stół, który można przekształcić w stolik kawowy lub stół jadalny. Kokpit można uzupełnić o elementy wolnostojące. Wzmacnia wrażenia podczas wypoczynku na zakotwiczeniu, ponieważ nie ma elementów architektonicznych blokujących bezpośredni kontakt z otoczeniem zewnętrznym.

Rozkład komunikacyjny na pokładzie został innowacyjnie zmieniony: dostęp z kokpitu do flybridge zapewniają dwie klatki schodowe, skąd można dostać się do strefy dziobowej, gdzie jest zagwarantowana pełna prywatność. Oba boczne chodniki na głównym pokładzie prowadzą do środka. Stamtąd łatwo jest dostać się do podwyższonego stanowiska steru i z powrotem do flybridge oraz obszaru dziobowego. Dzięki temu właściciele, ich goście i załoga mogą wygodnie poruszać się niezależnie nie wchodząc sobie w drogę.

Ferretti Yachts 1000 to wzorowe podejście do przestrzeni i ergonomii, z dużym salonem, który wychodzi bezpośrednio na morze. Na życzenie duże okna sięgające od podłogi do sufitu w salonie na głównym pokładzie mogą być otwierane z obu stron. Wraz ze szklanymi drzwiami przy wejściu pomagają przełamać wizualne bariery dzielące wnętrze i zewnątrz, dzięki czemu przypomina nadmorski taras.

Ukoronowaniem jachtu jest wielofunkcyjny kambuz, który zadowoli nawet najbardziej wymagających właścicieli. Zajmujący ogromne 10 m², oferuje szeroką gamę wyposażenia. Kolejne udogodnienia to pralnia i pomieszczenie gospodarcze przy kambuzie. Zapewnia dostęp do strefy załogi, która może pomieścić łącznie pięć osób. Oprócz dużej kabiny kapitańskiej dostępne są dwie kabiny dwuosobowe. Rozwiązania podkreślają międzynarodowy charakter projektu, który może zaspokoić potrzeby różnych rynków i różnych wymagań pokładowych. Ferretti Yachts 1000 jest idealny do wszystkiego, od rejsów rodzinnych po usługi czarterowe.

W standardowym układzie w części dla gości znajduje się pięć kabin: apartament właścicielski na głównym pokładzie i cztery duże podwójne kabiny, które są tej samej wielkości na dolnym pokładzie. Możliwe jest posiadanie oddzielnych łóżek w dwóch kabinach dziobowych. Właściciele mogą z przyjemnością zatrzymać się we własnym małym, prywatnym mieszkaniu z pełnym zakresem udogodnień, w tym dużą łazienką z belkami stropowymi, ozdobioną doskonałym połączeniem marmuru i drewna. To piękny detal o wyjątkowym wykonaniu. Pomieszczenia na dolnym pokładzie zostały sprytnie, racjonalnie zaprojektowane, a materiały są doskonale wyważone.

NAPĘD I TECHNOLOGIA

Ferretti Yachts 1000 jest wyposażony w podwójne silniki MTU 16V 2000 M86 o mocy 2200 KM, zapewniające prędkość maksymalną 28 węzłów i prędkość przelotową 24 węzłów (dane wstępne). Alternatywnie właściciele mogą zdecydować się na podwójne silniki MTU 16V 2000 M96L o mocy 2638 KM.

Na życzenie nowy jacht można wyposażyć w żyroskopowy system stabilizacji i płetwy stabilizujące, aby był jak najbardziej cichy i wygodny zarówno na kotwicy, jak i na falach. Ferretti Yachts 1000 jest sklasyfikowany jako rekreacyjna jednostka pływająca z oznakowaniem CE.

Sednem projektu jest idea niezrównanego komfortu i dobrego samopoczucia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Kwintesencja włoskiego smaku dominuje w dyskretnym, dopracowanym designie, który łączy czyste kształty i wyrafinowane materiały. Daje poczucie wyrafinowanego luksusu, który wydobywa to, co najlepsze z wartości podsumowanych hasłem „Just Like Home”: komfort, włoskie detale, ponadczasowe wzornictwo i kunszt.

Nowy statek powstał w wyniku współpracy między Komitetem ds. Strategii Produktu Grupy Ferretti (kierowanym przez inżyniera Piero Ferrari) a Działem Inżynierii, z projektowaniem zewnętrznym autorstwa architekta Filippo Salvetti i nową koncepcją projektu wnętrz autorstwa Ideaeitalia.

LOFTOWE FORMY I PONADCZASOWA ELEGANCJA

Ferretti Yachts 1000 jest pierwszym w 100% szerokokadłubowym statkiem stoczni. Elementy zewnętrzne odzwierciedlają ten sam wygląd, co inne najnowsze modele z tej serii. Ma sportowy kontur, z bocznymi szklanymi konstrukcjami na rufie i na śródokręciu. Tek odgrywa znaczącą rolę, pojawiając się nie tylko na rufowej części plaży, ale także na łukach, chodnikach, schodach prowadzących do flybridge i zewnętrznej stacji sterowej. Ponadto Ferretti Yachts 1000 jest pierwszym statkiem firmy, który w znacznym stopniu wykorzystuje włókno węglowe: cała nadbudówka, w tym twardy dach, będzie wykonana z tego materiału.

„Ferretti Yachts 1000 to flagowy jacht marki, który zwiastuje nowy styl oparty na jeszcze prostszych i bardziej przejrzystych formach. Nadają jachtowi mocnego, spontanicznego i wdzięcznego wyglądu o niezwykle świeżej sylwetce. Nowa koncepcja komunikacji na pokładzie, która została tutaj wprowadzona, ma stać się ikoniczną częścią wszystkich dużych statków z tej serii. Zaprojektowany z myślą o przyszłości, ten nowy produkt przenosi na wyższy poziom wiernych klientów Ferretti Yachts ”- powiedział Filippo Salvetti o nowym statku flagowym.

Elegancki, nowoczesny wystrój wnętrza pozostaje wierny żeglarskim tradycjom, które są nieodłączną częścią DNA Ferretti Yachts. Przestrzenie wewnętrzne są bardzo wszechstronne dzięki modułowemu układowi, który daje właścicielom dużą swobodę, aby nadać osobisty charakter doświadczeniom na pokładzie. Naprawdę czuję się jak w domu. Dużo naturalnego światła wpada przez duże przeszklone okna sięgające od podłogi do sufitu, które wydobywają to, co najlepsze z otoczenia i podkreślają bliskie połączenie z morzem. Wolnostojące meble dodają im lekkości, a ponadczasowy styl podkreślają krzywe geometrycznych detali. Drewno jest dominującym materiałem w aranżacji wnętrz, a wiele różnych rodzajów zostało po mistrzowsku połączonych. Niemniej jednak istnieje poczucie doskonałej równowagi między materiałami. Doskonałe pokrycia i tkaniny dodają przyjemnie miękkich, ciepłych i wygodnych wrażeń, które równoważą połysk marmuru i szkła. Proste, ale wysublimowane cechy prześwitują w każdym szczególe. Właściciele i ich goście czują się mile widziani w każdym miejscu.

Jedną z wyróżniających cech podejścia przyjętego w nowym partnerstwie z Ideaeitalia jest wybór między dwoma różnymi nastrojami wnętrz: klasycznym, z miękkimi, tradycyjnymi tonami i subtelnymi kontrastami oraz współczesnym, z odważnymi kolorami i bardziej miejskimi i nowoczesnymi wpływami, podkreślając powszechny międzynarodowy wpływ na włoski styl.

WYJĄTKOWE CECHY JACHTÓW FERRETTI 1000

Ferretti Yachts 1000 przedstawia odnowioną rufową koncepcję z 40 m² powierzchni mieszkalnej, która dorównuje rozmiarom super jachtów. To autentyczny klub plażowy z bezpośrednimi połączeniami między platformą pływacką a kokpitem, tworząc otwartą strefę wellness. Położona tuż przy morzu, stwarza wiele możliwości przygód właścicielom, którzy mogą skorzystać z niespotykanej dotąd strefy rozrywki na świeżym powietrzu w dowolny sposób. Przełomowa koncepcja ułatwia wspinanie się, gdy platforma pływacka jest pod wodą. Po każdej stronie znajdują się trzy stopnie, które otwierają się, gdy platforma się obniża, przedłużając schody w kokpicie. Grupa Ferretti opatentowała projekt, który został w całości opracowany przez Dział Inżynierii. Po prawej stronie znajduje się niezależny dostęp do garażu, który może pomieścić łódź Williams Sportjet 445 i skuter wodny. Wokół kokpitu znajduje się balustrada ze szkła i stali.

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami, subskrybując nasz biuletyn.
Wyachts.pl Chcielibyśmy wysyłać Ci powiadomienia o najnowszych aktualizacjach.
Nie, dziękuje
Zezwalaj na powiadomienia